Botrányos esemény zajlott a MOME szenátusi ülésén, ahol a diákok tapsolással és szórólapok dobálásával fejezték ki elégedetlenségüket. A zajos protestálás következtében az ülés kénytelen volt megszakadni. Az esemény rávilágít a hallgatók aktív részvételér

Az egyetemisták már egy ideje hangot adnak elégedetlenségüknek a rektor kinevezése kapcsán, amelyet a szenátus döntése ellenére hajtottak végre. Sokan úgy vélik, hogy az egyetem tervezett átalakítása nemcsak hogy nem indokolt, hanem egyenesen káros hatással lehet az intézmény jövőjére.
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) hallgatói hétfőn a szenátusi ülés keretein belül demonstrációt tartottak, amelyen Koós Pál rektor is jelen volt. A diákok az intézmény szervezeti átalakításai és a rektor személyi döntéseivel kapcsolatos elégedetlenségüket fejezték ki.
A február 3-i szenátusi ülés feszültséggel indult, mert az egyetem hallgatói szórólapokat osztogattak, amelyeken követelték Koós Pál és helyetteseinek lemondását.
A Telex forrásai szerint a folyamatos zavarások következtében végül le kellett zárni az ülést.
A diákok tiltakozását az váltotta ki, hogy a rektor három esetben nem fogadta el a szenátus által megszavazott pályázókat a frissen kialakított tudásközpontok vezetői posztjaira. Két esetben pedig olyan személyeket nevezett ki, akiket a szenátus elutasított. Az egyetemi közösség felháborodott, mert szerintük a döntések tovább növelték a szervezeti átalakítás okozta káoszt.
A MOME átalakulása a Böszörményi-Nagy Gergely által vezetett kuratórium kezdeményezésére két évvel ezelőtt vette kezdetét, a Jövő Egyeteme néven ismert projekt keretében. Az átalakítás fő célja, hogy az intézmény korszerűbbé és innovatívabbá váljon. Az első lépésként megszűntek a hagyományos tanszékek és intézetek, helyettük három új "iskola" és hét "tudásközpont" alakult. Az új struktúra azonban eddig inkább zűrzavart teremtett, mivel a tudásközpontok nem foglalkoznak az oktatás szervezésével, míg az iskolák laza szervezeti kereteket képviselnek.
A rektor személyi döntései tovább nehezítették a helyzetet.
A tiltakozás középpontjában Szauer Dávid kinevezése állt, aki a Digitális Környezet és Média Tudásközpont vezetésére pályázott. A szenátus elutasította a jelölését, mivel nem volt diploma a birtokában. Koós Pál a döntést azzal indokolta, hogy "az emberi és szakmai értékek felülmúlják a formális képesítéseket".
A feszültség már a múlt héten is tapintható volt az egyetemen. A falakat olyan matricák lepték el, amelyek Böszörményi-Nagy Gergely kuratóriumi elnököt ábrázolják Koós Pál maszkjában, kifigurázva a vezető szlogeneket. Bár a diákok nem tudják, hogy a rektor döntéseit a kuratórium befolyásolta-e, azt biztosra veszik, hogy a vezetésnek kulcsszerepe van a kialakult helyzetben.
Az egyetemi közösség már a kezdetektől fogva ellenérzéseket táplált a helyzettel kapcsolatban. Az utóbbi hetek fejleményei pedig csak tovább fokozzák a feszültséget, és mélyítik a konfliktust.