A főügyészség hivatalosan is megcáfolta Kiss László polgármester állításait.

A Központi Nyomozó Főügyészség szerdai közleménye, amelyet az MTI-hez juttattak el, világossá tette, hogy Kiss László óbudai polgármester közösségi oldalán megfogalmazott állítás nem tükrözi a valóságot. A polgármester állítása szerint kétszáz nap elteltével hallgatták ki először az ügyészség részéről, azonban ez nem igaz.
Kiss László közösségi oldalán osztotta meg, hogy "bár az ügyészségnek több mint 200 nap állt a rendelkezésére, csak most került sor az első kihallgatására az ügyében". A főügyészség viszont közölte, hogy a folyamatban lévő büntetőeljárás keretében Kiss Lászlót gyanúsítottként először 2024. augusztus 14-én hallgatták meg, aki...
A polgármester 2024. augusztus 16-án, a letartóztatása kapcsán tartott bírósági ülésen semmilyen vallomást nem tett az ügyész jelenlétében. Ezt követően, 2025. február 14-én, amikor a letartóztatásának meghosszabbítását tárgyalták, a nyomozási bíró előtt ismételten kijelentette, hogy nem kíván reagálni az ügyészség kérdéseire.
A közleményben kiemelték, hogy a gyanúsított és jogi képviselője korábban a médiában olyan állítást fogalmaztak meg, miszerint Kiss Lászlót nem hallgatták ki a büntetőeljárás keretein belül. Ennek következtében az ügyészség 2025. március 4-én újra megpróbálta kihallgatni a gyanúsítottat, hogy biztosítsa számára a védekezéshez való jogának érvényesülését.
A gyanúsított a bűncselekményekkel nem kapcsolatos, rövid nyilatkozaton kívül nem hajlandó vallomást tenni, és kijelentette, hogy a további kérdésekre sem kíván válaszolni. Az eljárási szabályok értelmében a terheltnek jogában áll megtagadni a vallomást, és ilyen helyzetben...
Az óbudai polgármester közösségi média platformokon megfogalmazott további állításaival összefüggésben fontos kiemelni, hogy a nyomozás még mindig nem nyilvános a büntetőeljárás keretein belül - áll a közleményben. Ezen kívül hangsúlyozták, hogy "a terhelt véleménynyilvánítási jogát a Központi Nyomozó Főügyészség maradéktalanul tiszteletben tartja."
Az óbudai polgármester ellen olyan súlyos vádakat emeltek, amelyek szerint egy vezető beosztású nyomozó főügyészség munkatársa hivatali pozíciójával visszaélve, bűnszövetség keretében és üzletszerű módon fogadott el vesztegetést. A gyanú szerint a polgármester részt vett olyan versenyt korlátozó megállapodásokban, amelyek közbeszerzési eljárásokat érintenek, emellett pedig jelentős összegű pénzmosás bűntettével is összefüggésbe hozták.