Debreceni állatkertünkben különleges eseménynek lehettünk tanúi: újabb cigája bárányok látták meg a napvilágot! Ezek az aranyos kis jövevények már most elbűvölték a látogatókat, akik örömmel figyelik a játékos felnövekvésüket.


A debreceni állatkertben nemrégiben két egészséges kis bárány látta meg a napvilágot. Ezek az életerős jövevények vidám játékokkal és felfedezésekkel töltik napjaikat, mindeközben anyjuk szerető gondoskodása alatt állnak. Az állatsimogatóban a látogatók már születésük óta találkozhatnak velük, ami igazi élményt jelent a kicsik és nagyok számára egyaránt – tájékoztatta az intézmény vezetője az MTI-t szerdán.

Nagy Gergely Sándor közleménye alapján a Zoo Debrecen kiemelt célkitűzésének tekinti az őshonos és Magyarországon jelentős múltra visszatekintő állatfajok génállományának megőrzését. Ennek érdekében, 2016 óta a Debreceni Egyetem agrártudományi központjának törzsállományából származó cigája juhokat tartanak fenn, hangsúlyozva a fajta megőrzésének fontosságát.

A kisázsiai eredetű cigája a 18. század végén érkezett hazánkba, és szinte azonnal népszerűvé vált. Hegyi származása ellenére kiválóan alkalmazkodott az alföldi környezethez. Nemcsak ízletes húsa és teje miatt értékes, hanem a helyi juhfajtáknál is finomabb gyapja miatt is. Ezen kívül az állat egyik legmeghatározóbb jellemzője a hosszú, lelógó füle, amely a cigája egyedi megjelenését kölcsönzi.

Számos színváltozata ismert, de Magyarországon a fekete fejű és a fehér gyapjas változat a legelterjedtebb. A faj megőrzésének szempontjából igazi kincsnek számít, mivel jelentős szerepet játszik e hagyományos magyar juhfajta fennmaradásában – emelte ki Nagy Gergely Sándor.

Related posts