Feltételes szabadlábra helyezhetik a lúgos orvost.
Különös figyelmet kell fordítani a magatartási normákra, mivel szigorú előírások érvényesek: tilos bármilyen formában kapcsolatba lépnie az áldozattal.
Február 25-én a megfelelő hatóság által kijelölt büntetés-végrehajtási bíró jóváhagyta, hogy Bene Krisztián, a lúgos orvosként ismertté vált személy, feltételes szabadságra bocsáthasson - számol be róla a 444.
Bene Krisztián, a Budai Irgalmasrendi Kórház korábbi igazgatója 2013 márciusában borzalmas bűncselekményt követett el volt barátnője, Renner Erika ellen, nem sokkal azután, hogy a nő véget vetett kapcsolatuknak. Az eset során Krisztián megkötözte és elkábította Erikát, majd egy rendkívül súlyos támadást hajtott végre, amikor maró lúgot juttatott a nő nemi szervére. Az ügy hosszú évekig húzódott a bíróságokon, ám végül 2018-ban jogerősen 11 év börtönbüntetésre ítélték, és végleg eltiltották az orvosi pálya gyakorlásától.
Bene büntetésének kétharmada tavaly tavasszal járt le, és ez volt az első lehetőség, hogy kérheti a feltételes szabadlábra helyezését. Azonban az első alkalom, amikor ezt megpróbálta, éppen március 8-án, nőnapon, nem kedvezett neki, és a döntés negatív lett.
Most kedden fordulóponthoz érkezett az ügy. A bv-bíró határozata szerint Bene szabadulásakor pártfogó felügyelet alá kerül, és szigorú magatartási előírások vonatkoznak rá. Nem létesíthet semmilyen kapcsolatot áldozatával, Renner Erikával, még közvetítőkön keresztül sem küldhet üzeneteket. Tilos számára megközelítenie a nő otthonát és munkahelyét is. Emellett nem oszthat meg olyan tartalmat, ami rá nézve sértő lehet. Amennyiben Bene bármelyik szabályt megszegi, újra a börtön falai között találhatja magát.
A Bene szabadulásáról hozott döntés egyelőre nem jogerős, mert az ügyészség megtámadta. A jogerős döntést a Fővárosi Törvényszék másodfokú tanácsa hozza meg a következő hetekben.
A bv-bíró Renner Erikát is szerette volna meghallgatni, mielőtt döntést hozott Bene Krisztián szabadulásáról. Azonban a helyzet bonyolultabb volt, mivel a meghallgatás feltételei között szerepelt egy olyan aspektus, amelyet Renner Erika nem tudott volna elfogadni. A szabályozás egyik fontos pontja ugyanis azt írja elő, hogy "a sértett nyilatkozatának tartalmát az elítélttel a meghallgatás során ismertetni kell".