A főnökének különös helyzet miatt kell mentséget találnia Verstappen számára, mivel egy szokatlan egybeesés történt, amely figyelmet keltett a médiában.

Max Verstappen 2024-ben egy éles kritikát fogalmazott meg a brit irányítású felügyelői testülettel szemben, melyet elfogultsággal vádolt. A vita középpontjában álló brit szakember, Johnny Herbert, aki ősszel került a figyelem homlokterébe, nemrégiben az FIA döntése nyomán elveszítette pozícióját. Nem meglepő, hogy sokaknak hasonló gondolatai támadtak ezzel kapcsolatban.
Ahogy a tavalyi bajnokság második felébe lépve a pályán fokozódott a nyomás Verstappenen, úgy szaporodtak a balhék is körülötte. A holland ősszel a brit médiát és a sportfelügyelők brit tagjait is részrehajlással vádolta, miközben egy kis nemzet tagjaként magára áldozatként tekintett. Bár a versenyző nem említette konkrétan Herbertet, apja, Jos ezt egy erős utalással megtette a szerinte túlságosan szigorú mexikóvárosi büntetések nyomán. Az expilóta Herbert a felügyelők látszólagos következetlen döntését alacsony fizetésükkel és állandó rotációjukkal magyarázta, miközben ő maga egy évvel korábban ugyan szakított a nemzetközi tévés közvetítéseket sugárzó Sky Sportsszal, de különféle platformokon szakértővé átalakulva továbbra is elmondta véleményét a pályán látottakról.
A közelmúltban az FIA elnöke, Mohamed Ben Sulayem, váratlan lépésként elbocsátotta Herbertet sportfelügyelői pozíciójából. Különös figyelmet keltett, hogy éppen arról a személyről van szó, aki a jelenlegi legnagyobb hatású versenyző, Verstappen számára problémás helyzetet teremtett az év során.
A fizetésük alacsony szintje miatt előfordulhat, hogy az F1-es felügyelők döntéseikben nem mindig mutatnak következetességet.
Christian Horner, a Red Bull csapatvezetője az Autosport Awards eseményen kénytelen volt csillapítani a kedélyeket - éppen a brit média, a Sky Sports kérdésére.
"Először is, Maxnek ehhez egyáltalán semmi köze. Ugyanakkor teljes mértékben helyes döntés született. Egy felügyelő ne dolgozzon a médiában. Nincs ez így a Premier League-ben és egyetlen más profi sportban sem, mert egyáltalán nem helyénvaló. Valaki vagy a szabályozók oldalán áll, vagy a sajtóén, de nem lehet egyik lábbal itt, a másikkal meg ott lenni."
Herbert egyébként egyetlen nappal az FIA-tól való távozásának bejelentése után máris ismertette, hogy milyen módon marad továbbra is az autósportban: a Formula E-ben ettől a szezontól saját csapattal induló Lola Cars nagykövete lett.
Herbert őszi, a felügyelők méltatlan javadalmazásával kapcsolatos megjegyzése egyébként azóta is témát szolgáltat a csapatok között, s többen is a bíráskodás kapcsán felmerülő aggályok fő okaként tekintenek rá. A McLaren vezérigazgatója, Zak Brown szerint pedig egyszerű lenne a megoldás.
"Egy multimilliárd dolláros sportot űzünk, ahol hatalmas a tét. A felügyelői munka nem könnyű, ezért szerintem teljes állású szakemberekre van szükség, akiket rendesen megfizetnek. Egyúttal pedig foglalkoznunk kellene egy kicsit a szabálykönyvvel is, mert az túlságosan korlátozó. Ha teljes munkaidős felügyelőink lesznek, hagyjunk nekik nagyobb mozgásteret, elvégre ők maguk is pontosan tisztában lesznek azzal, hogy mi helyes és mi nem" - mondta Brown, bár az FIA elnökének korábbi kifakadása szerint tisztességes fizetésekre a szövetségnek nincs pénze.