A Húsvét ünnepe a kereszténység mély és gazdag üzenetét hordozza, amely minden generációhoz eljut. Ez az időszak nem csupán a feltámadásról szól, hanem a reményről, az újjászületésről és a szeretet erejéről is. Az ünnep alkalmat ad arra, hogy mindenki meg

A húsvét a keresztény világ egyik legkiemelkedőbb ünnepe, amely Jézus Krisztus halálának és feltámadásának szentel figyelmet. E jeles alkalom kapcsán három csabai keresztény közösség vezetőjét szólítottuk meg, hogy megosszák velünk az ünnep mélységéről és kortárs üzenetéről alkotott gondolataikat.
A Deák utcai református gyülekezet már virágvasárnap óta minden hétköznap este istentiszteletet tart, hogy a hívek megfelelően felkészülhessenek az ünnepi úrvacsorára. Az úrvacsora, egyházi szakkifejezéssel élve, az a szent liturgikus étkezés, amely Jézus és tanítványai utolsó közös vacsoráját idézi fel. Ez az alkalom nem egy teljes étkezést vagy lakomát jelent, hanem a kenyér és bor szimbolikus magunkhoz vételét. Ezt a gyakorlatot különösen fontosnak tartjuk, hiszen a Szentírás tanítása és Jézus szavai szerint a kenyér a Megváltó kereszten megtört testét szimbolizálja, míg a bor a bűneinkért kiontott vérét jelképezi.
- Az ünnepek közeledtével templomunk megtelik életek sokszínűségével: régi ismerősök és új, számunkra még ismeretlen arcok keresik fel közösségünket. Számunkra ez az élmény örömteli, hiszen az Úristen jól tudja, hogy kinek mi rejlik a szívében. Nem a mi feladatunk, hogy megítéljük, ki milyen szándékkal érkezik hozzánk húsvétkor az összejövetelekre - osztotta meg gondolatait Marti Miklós Nándor református lelkipásztor, a békéscsabai református egyházközség vezetője.
Krisán Zoltán, az Új Forrás Baptista Gyülekezet lelkipásztora, a Berényi úti imateremnél fogadott minket. Jelenleg bérlőként működnek itt, együttműködve egy másik városi keresztény közösséggel, hogy közösen tartsák meg istentiszteleteiket.
- Minél több oldalról kívánjuk megközelíteni és a gyülekezet közössége elé tárni az Istennek Jézus Krisztusban, az ő keresztáldozatában megnyilvánuló szeretetét. Ugyanakkor nemcsak a közösségi, de a családi élet is fontos számunkra, így nem kívánjuk az ünnepi zsúfoltságot növelni, a rohanó világban inkább egy meghitt, befelé figyelő húsvéti ünnepet szeretnénk a gyülekezetben foganatosítani, így nagypénteken délután és húsvét vasárnap tartunk csak alkalmat - fogalmazott az Új Forrrás Baptista Gyülekezet vezetője.
A történelmi egyházak hagyományai talán nem mindig találják meg a fiatalok szívéhez vezető utat. Ugyanakkor Jézus kereszthalála és feltámadása egy olyan üzenetet hordoz, amely a fiatal generáció számára is releváns és értékes. E témáról már Bodóczki Ernő, a tavaly nyáron megalakult HEGY Ifi keresztény ifjúsági csoport vezetője osztotta meg gondolatait.
- Most úgy igyekszünk közelebb hozni a húsvét jelentőségét a fiataljainkhoz, hogy az úrvacsorai asztalközösséget új köntösbe bújtatva tárjuk eléjük. Összegyűlünk imádkozni, a vonatkozó bibliai részeket felolvasni, hogy visszaemlékezzünk arra, mit tett Jézus értünk a kereszten. Persze a végén pizzát is rendelünk. Meggyőződésem, hogy a feltámadás ereje valóságos, életeket átformáló, amit nekünk közvetteni kell azok felé a fiatalok és idősebbek felé, akiknek szükségük van erre - tette hozzá a HEGY Ifi vezetője.