Elképesztő új felfedezések láttak napvilágot a perui múmiák körül, ugyanis az egyik testben egy magzatot találtak. Ez a felfedezés újabb dimenziót ad a régi kultúrák megértéséhez, és izgalmas kérdéseket vet fel a múltbeli rituálékról és hagyományokról.

A legújabb vizsgálati eredmények szerint egyre inkább úgy tűnik, hogy a nagy visszhangot kiváltó, 2023-ban bemutatott perui múmiák esetében valódi biológiai organizmusokról van szó, tehát nem hamisítványok, ahogyan azt többen is hangoztatták. A kutatócsoport az egyik terhes testben egy magzatra bukkantak, ami 100 százalékban hitelesíti a testek valódiságát.
A Peruban 2017-ben talált, majd egy mexikói kongresszuson 2023-ban bemutatott múmiákról a tudományos közeg nagy része azt gondolja, hogy átverés, ám a legújabb információk szerint úgy tűnik, hogy mégis valódiak, vagyis biológiai szervezetekről van szó.
Dr. José Zalce, a mexikói haditengerészet orvosi részlegének egykori vezetője és csapata az elmúlt évek során összesen 21 múmiát vizsgált meg alaposan. Elemzéseik során olyan nyomokat találtak, mint ujjlenyomatok, csontkopások, fogképződmények, izomzati jellemzők és belső szervek, amelyek mindegyike arra utal, hogy a vizsgált szervezetek 100%-ban valódi biológiai organizmusok voltak. A kutatások során kiderült, hogy némelyik múmia terhes volt, ami Zalce véleménye szerint "teljesen kizárja a hamisítást".
A mexikói orvos, aki a Daily Mailnek nyilatkozott, kifejtette, hogy a Montserrat névre keresztelt test "terhességi állapota és antropomorf csontszerkezetének összehasonlítása" alapján az életkorát 15 és 25 év közé becsülik. Ezen állításokat egy perui újságíró, Jois Mantilla is megerősítette, aki szoros együttműködésben dolgozott a kutatócsoporttal. "Az, hogy a magzat egy tridaktil [háromujjú lény], az egyik legfontosabb bizonyíték a testek hitelességére" - nyilatkozta Mantilla. Hozzátette, hogy véleménye szerint a múmiák egy eddig ismeretlen hominin faj maradványai, hiszen bár rendelkeznek bizonyos emberi vonásokkal, a kezeik, arcvonásaik, megnyúlt koponyájuk és lábaik teljesen eltérnek az ismerős emberi formáktól.
Mantilla megjegyezte, hogy valószínűleg egy olyan hominin fajt fedeztek fel, amelyet eddig a tudomány nem ismert. A szakíró hozzátette, hogy a kutatócsoport közös feltételezései szerint "ezek a lények annyira hasonlítanak az emberekre, ugyanakkor lényegesen eltérnek tőlük, és genetikailag a gének kombinációjával alakították őket."
A tudósok által most bemutatott újabb vizsgálati eredmények azokról a múmiákról készültek, amelyek közül egy 2023-as mexikói kongresszusi meghallgatáson kettőt mutattak be. A mumifikálódott testeknek hosszúkás feje és háromujjú keze volt, és széles körű médiavisszhangot váltottak ki. Jaime Maussan mexikói újságíró és ufókutató azt állította, hogy ezek a testek körülbelül 1000 évesek, 2017-ben kerültek elő Peruból, de nem kapcsolódnak semmilyen ismert fajhoz, viszont a legtöbb szakértő csalásnak minősítette az esetet.