Az EKB (Európai Központi Bank) elégedetlenségét fejezte ki a bankokkal kapcsolatban, és jövőre várhatóan szigorúbb intézkedéseket vezet be.

Az Európai Központi Bank le fog csapni azokra a bankokra, amelyek lassan kezelik a felügyeleti hatóság által megkövetelt javításokat - tudta meg a Bloomberg.
Az EKB évente átlagosan több mint 5000 felügyeleti intézkedést hozott, amióta 2014 végén elkezdte felügyelni az eurorégió vezető bankjait. A bankok azonban időnként lassan reagáltak a felügyeleti szerv követeléseire, ami olyan elmaradást eredményezett, amelyet az EKB most megpróbál csökkenteni, hogy hatékonyabbá tegye a felügyeletét.
A központi bank csalódott az intézkedések gyorsasága miatt, és azt tervezi, hogy jövőre keményebb nyomást gyakorol a bankokra a gyorsabb reagálás érdekében
- nyilatkozták az ügyben tájékozott források. Az Európai Központi Bank szóvivője pedig nem kívánt kommentálni a helyzetet.
A Bloomberg értesülései szerint azok a pénzintézetek, amelyek folyamatosan nem tartják be a határidőket, vagy akik nem mutatnak előrelépést, büntetést kockáztatnak.
Több banki vezető, akik kérésükre névtelenséget kértek, arról számolt be, hogy pénzintézeteik komoly nehézségekkel küzdenek a szabályozói elvárások terhe alatt. Számos esetben az Európai Központi Bank (EKB) által támasztott követelmények jelentősen túllépték a többi szabályozó hatóság által megfogalmazott igényeket.
Az Európai Központi Bank (EKB) decemberi bejelentése szerint a 2025-2027 közötti időszakra vonatkozó prioritásai között egy jelentős irányváltás körvonalazódik. A jövő évben a kockázatok azonosításának hangsúlya fokozatosan át fog tolódni a kockázatok kezelésére és orvoslására.
Az EKB nyilatkozata szerint a megoldatlan és jelentős hiányosságokkal bíró bankokat arra ösztönzik, hogy fokozzák erőfeszítéseiket a felügyeleti elvárások teljes körű teljesítése érdekében, és hogy időben végrehajtsák a szükséges korrekciós intézkedési terveket.