Kínában megkezdődött egy különös tendencia: a szeretők eltávolítása a társadalom életéből. A helyi szokások és normák átalakulásával a hűség és a család fontossága a középpontba került, így egyre több pár dönt úgy, hogy megszabadul a házasságon kívüli kap


A kínai kultúrában, ahogy sok minden egyéb, a szeretői viszonyokhoz való hozzáállás is más, mint nálunk. Felfejlődő iparág a szerető-elűzés. Üzleti vállalkozások szakosodnak arra, hogy a megcsalt fél megbízásából beépüljenek egy-egy családba és minden lehetséges eszközzel a szerető eltávolításán, a házasság helyrehozásán dolgozzanak.

Dokumentumfilm is készült erről a jelenségről, a címe: Volt szerető, nincs szerető.

Ennek apropóján beszélgettünk az Uniszexben Dr. Árkovits Amaryl pszichiáterrel, pár- és családterapeutával viszonyokról, megcsalásról, párkapcsolati krízisekről, kínai és magyar kultúráról.

"Nekem, közép-kelet Európából nézve, családterapeutaként már csak azért is furcsa ez a szerető-elválasztó, mert hogy a családterapeuták is élhetnek olyan módszertani eszközökkel nálunk is, hogy mondjuk, meglátogatják a párokat vagy a családokat az otthonukban, tehát nem rendelői körülmények között találkoznak velük, de az, hogy részt vegyenek a szabadidős programjaikban, és mindenkit felkutassanak, történetesen a szeretőt is, egészen szokatlan. Nem teljesen világos, hogy ez a kedves ifjú hölgy valójában miért is lehet egyszer része a családnak - számomra ez az első izgalmas kérdése ennek a történetnek..."

Related posts