Ez a fürdő igazi különlegességgel szolgál, hiszen hazánk egyik egyedülálló gyógyvize vár itt ránk.

Zsóry Lajos mezőkövesdi birtokán, 1939. február 25-én történt egy különleges felfedezés: olajkutatás közben termálvizet találtak. Eleinte palackozva kezdték értékesíteni ezt a különleges vizet, de hamarosan, a jelentős hozamú termálkútra építve, 1940 júliusában megnyitották a fürdő elődjét. A kénes víz jótékony hatásaira már az első pillanatoktól fogva sokan felfigyeltek, azonban hivatalosan csak 1968-ban nyerte el a gyógyvíz státuszt. Azóta a fürdő 1983 óta gyógyfürdőként, 2013 óta pedig gyógyhelyként vonzza a látogatókat.
Magyarországon a mezőkövesdi Zsóry Gyógy- és Strandfürdő büszkélkedhet a legmagasabb kéntartalmú gyógyvíz forrásával, így valóban egyedülálló élmény várja az ide látogatókat. A kénes gyógyvizek különleges helyet foglalnak el a hidroterápiás kutatásokban, hiszen a legszélesebb körű tudományos bizonyítékokkal rendelkeznek jótékony hatásaikról. Ezek a vizek nem csupán a testi, hanem a lelki felfrissülést is szolgálják, így minden látogató megtapasztalhatja a természet e csodás ajándékát.
Amikor valaki ilyen típusú gyógyvízben merül el, a vízben található ásványi anyagok egy része közvetlenül a bőrön keresztül szívódik fel a szervezetbe, míg más összetevők a víz gőzeinek belélegzése révén, a légutak nyálkahártyáján keresztül juthatnak be. Egy 2021-es lengyel kutatás eredményei azt mutatták, hogy már pusztán a gyógymedencék közelében való tartózkodás is pozitív hatással lehet bizonyos légzőszervi problémákra. Ezért nemcsak a medencék használata, hanem a medencetérben eltöltött idő is hozzájárulhat a gyógyulásunkhoz.
A kénes vízben való fürdés serkenti a légzést, ami hozzájárul a szellemi és fizikai fáradtság leküzdéséhez. A kénes vizek azonban nemcsak a légzőrendszert támogatják, hanem a keringési rendszer működésére is pozitív hatást gyakorolnak. Dr. Bender Tamás Gyógyfürdőzés című könyvében kiemeli, hogy a kén a bőrön és a légutakon keresztül felszívódva értágító hatást fejt ki, különösen a szívkoszorúereken. Ennek köszönhetően javul a szív vérellátása, ami további egészségügyi előnyökkel járhat.
A Zsóry víz különleges gyógyhatásai közé tartozik a kalcium, magnézium és hidrogénkarbonát tartalmának köszönhető gyulladáscsökkentő képessége. Emellett a víz magas kloridtartalma hozzájárul a szervezet ellenálló-képességének fokozásához, élénkítő és erősítő hatással bír. Különösen kedvező hatással van bizonyos ízületi problémákra, sőt, a szulfidionok jelenléte is segítheti a bőrbetegségek kezelését.
Aki az ünnepi időszakban keresné fel a Zsóry Gyógyfürdőt, annak fontos információ, hogy december 24-én és 25-én ugyan zárva tartanak, viszont a többi napon várják a fürdőzőket. Ebbe beleértve szilveszter napját és január elsejét is - annyi változással, hogy 2025 első napján 11 órakor nyitnak.