Tegyünk együtt azért, hogy Kárpátalja visszatérése ne csupán álom legyen, hanem közös célunk! Építsük fel a nemzeti minimumot, amely összeköt bennünket, és erősíti identitásunkat. Kárpátalja nem csupán földrajzi terület, hanem a kultúránk, hagyományaink é


Kónyi-Kiss Botond, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom alelnöke

Kónyi-Kiss Botond építész a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom alelnöke, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata városüzemeltetési szakbizottságának tagja.

A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom 2023. február 25-én közzétette felhívását, amelynek címe: "Legyen nemzeti minimum Kárpátalja visszatérése!" A dokumentumban a mozgalom arra szólította fel a kormányt, hogy sürgősen tegyen lépéseket a Trianon következtében elcsatolt kárpátaljai terület Magyarországhoz való visszatérése érdekében. Budaházy György kezdeményezésére, a székely szabadság napján, 2025. március 10-én megalakult az Igazságot Magyarországnak Szövetség (IMSZ). Az alapító tagok között találjuk Boór Ferencet, a Fejér Szövetség társelnökét is. Március 21-én a Fejér Szövetség elnöksége és vezetősége egyhangúlag, ellenszavazat és tartózkodás nélkül csatlakozott az IMSZ által megfogalmazott 12 pontos felhíváshoz. Ebben a felhívásban a kormányt és a társadalmat arra figyelmeztetik, hogy nem tétlenkedhetnek az orosz-ukrán háború lezárásának folyamata során, amelyben a kárpátaljai magyarok és ruszinok három évtizeddel ezelőtti népszavazásban kifejezett akaratát figyelmen kívül hagyva döntenek a nagyhatalmak Ukrajna új határairól.

Kónyi-Kiss Botond és Boór Ferenc egy különleges estén találkoznak, hogy mélyreható beszélgetés keretében keressenek válaszokat azokra a sürgető kérdésekre, amelyek a magyar nemzet jövőjéért tenni akaró szervezeteket foglalkoztatják. A jelenlegi háborús helyzetben, amikor a magyar kormány folyamatosan hangsúlyozza a béke megteremtésének fontosságát, miközben a nagyhatalmak Ukrajna politikai térképét átrajzolják, a helyzet még bonyolultabbá válik. Az Európai Unió brüsszeli döntéshozói egyre inkább a háborús konfliktus eszkalálására és Ukrajna sürgős felvételére összpontosítanak, hogy geopolitikai céljaikat érvényesíthessék. Ebben a komplex környezetben milyen esélyei vannak a kárpátaljai magyarság fennmaradásának, és hogyan tudja Magyarország hatékonyan érvényesíteni jogait?

Related posts