Los Angeles-i tűzvész és ausztrál bozóttüzek: A történelem legmegrázóbb tűzesetei A Los Angeles-i tűzvészek és az ausztrál bozóttüzek a világ legmegdöbbentőbb természeti katasztrófái közé tartoznak. E tragikus események nemcsak a környezetet, hanem az em


Napok óta félelmetes tűzvész pusztít Kaliforniában. A Los Angeles-i tűzvész apropóján felidéztük a legsokkolóbb kaliforniai és ausztrál bozóttüzeket, ahol hírességek háza is porrá égett.

Az ausztrál és kaliforniai erdőtüzek évről évre komoly kihívás elé állítják a hatóságokat és a helyi közösségeket. Sajnos, gyakran előfordul, hogy még a legnagyobb erőfeszítések ellenére is magyarországi területek kerülnek a lángok pusztító hatása alá. Összegyűjtöttük a történelem legrombolóbb tűzvészeit, kezdve a Los Angeles-i tűzvész drámai eseményeivel.

2020-as évben a hírek a Los Angeles-i tűzvészről szóltak, amiben több híresség háza is porig égett. Összesen 1.741.920 hektár terület égett le, ami az írott történelem legpusztítóbb kaliforniai erdőtüzévé tette, a lángok vörösre festették az eget, a füstoszlop még az űrből is látszott. Abban az évben rekord meleg és erős szél segíthette a tűz terjedését.

1974 és 1975 között Ausztrália területének 15%-át borító, szinte felfoghatatlan mértékű tűzvész pusztított. Bár a lángok elsősorban a ritkán lakott belső vidékeket sújtották, a következmények mégis drámaiak voltak: hat ember életét követelték. Még sokkolóbb, hogy a katasztrófa következtében 57.000 háziállat veszett el, és több mint 10.200 kilométernyi kerítés semmisült meg. A tűz nem csupán az emberekre és az állatokra volt hatással, hanem az őshonos élővilág is súlyos károkat szenvedett el.

A 2020-as év nem csupán Kaliforniát, hanem Ausztráliát is megrázó tűzvészeket hozott magával. Az ezt követő időszakot az Ausztrál Fekete Nyár néven emlegetik, és nem véletlenül: a füst vastag rétegei ellepték a városokat, olyannyira, hogy még az űrből is megfigyelhető volt. A lángok vöröses fénybe borították az eget, és az éjszakák is világossá váltak a tűz fényétől. A pusztítás mértéke elképesztő volt: körülbelül 700 millió tonna szén-dioxid került a légkörbe, és a tragikus események következtében 445 ember vesztette életét füstmérgezés következtében.

A hatalmas pusztítást okozó 2020-as Los Angeles-i tűzvész után egy évvel ismét sokkoló tűzárral néztek szembe Kaliforniában. 3 halálos áldozat, leégett otthonok ezrei, és szénné égett erdők maradtak a lángok után. Az evakuáció során további gondot jelentett, hogy az akkor szintén aktív koronavírus elleni intézkedéseket is be kellett tartani.

Related posts