Orbán Viktor: Hamarosan újra megérkeznek a béke évek!


A háború három évének leforgása után Magyarország 2025-ben újra a repülőrajttal kezdheti meg útját, ahol a békeévek politikája veszi át a vezető szerepet a háborús stratégiák helyett. Orbán Viktor miniszterelnök a Magyar Nemzetnek adott interjújában, amely a lap keddi számában jelent meg, hangsúlyozta, hogy az ország ismét jelentős gazdasági sikerek elé néz.

A miniszterelnök az interjú során hangsúlyozta, hogy a politikai színtéren sosem voltak igazán könnyű évek, ám most először érezhető, hogy "a csillagok az égen rendkívül kedvezőtlenül állnak". Szerinte az utolsó négy esztendő volt a legkomolyabb megpróbáltatás, amióta a rendszerváltás óta aktívan részt vesz a közéletben.

Kifejtette, hogy soha nem élt át olyan balszerencsés időszakot, mint most, amikor a világ nyugati részén egyszerre több olyan vezető van hatalmon, akik életidegen és veszélyes eszméknek adnak teret, miközben országuk védelme teljesen elmarad.

A kormányfő a Donald Trump visszatérésével kapcsolatosan kifejtette, hogy egy egészséges gondolkodású ország külpolitikájának alapvető célja a barátságok kiépítése. E cél érdekében fontos, hogy minél több olyan ország álljon a magyarok mellett, amelyek érdekeltek a magyar sikerben. Orbán Viktor Trump mellett a kínai, török, izraeli és orosz vezetőket is barátként említette, hangsúlyozva, hogy ezek a kapcsolatépítések minden magyar állampolgár számára kézzelfogható előnyöket kell, hogy hozzanak.

Orbán Viktor kifejezte, hogy a magyarok számára jelentős előnyöket hoz majd a tervezett igazságos vízumrendszer és a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény az Egyesült Államokkal. Ezen intézkedések mellett erőteljes amerikai tőkebefektetések várhatóak Magyarországon. A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy mindez hozzájárul a világ biztonságának növeléséhez, és optimista jövőképet vázolt fel, miszerint közeledünk a béke megteremtéséhez, "talán még el is érjük azt".

Az európai politikával kapcsolatban a kormányfő az interjúban leszögezte,hogy a kommunizmus bukása után a nyugati világban újfajta politikai küzdelem zajlik, a liberálisok nemzetközi világkormányzást és progresszív világrendet építenek, a velük szemben fellépő patrióták pedig ragaszkodnak a nemzetek alapján szervezett világrendhez.

Most, Donald Trump győzelmével a patrióták sorsfordító esélyt kaptak, az európai patrióták pedig megszerveződtek, ami pedig Amerika és Európa együttműködésén is meglátszik majd - jelentette ki a kormányfő.

Orbán Viktor véleménye szerint Donald Trump győzelme nyomán az európai patrióták megerősödtek, de nem értek el többséget. Ennek következtében a "küzdelem továbbra is zajlik", és céljuk, hogy szorosabb együttműködést alakítsanak ki az európai konzervatívokkal. Ezen kívül szeretnék világosan kifejezni az Európai Néppárt tagpártjai felé, hogy "az igazi kereszténydemokrata jobboldal és hagyomány a patrióták kezében van, nem pedig náluk."

"A folyamat kezdetén átszervezzük az európai pártok elhelyezkedését, majd ezt követően célunk, hogy az európai parlamenti többségen keresztül átvegyük az Európai Bizottság vezetését is" - nyilatkozta a miniszterelnök, megjegyezve, hogy ennek megvalósítása több évet fog igényelni.

A magyar uniós elnökségről szólva Orbán Viktor hangsúlyozta, hogy ez az időszak maradandó nyomot hagy majd, hiszen a magyar elnökség nem csupán békemissziót indított, hanem jelentős lépéseket tett a schengeni térség bővítése érdekében is. Emellett hozzásegítette a balkáni integráció előmozdításához, és elősegítette az agrárminiszterek közötti együttműködést. A budapesti nyilatkozat, amely a versenyképességről szól, szintén fontos mérföldkőnek számít, mivel hozzájárult az európai gazdaság megmentésére vonatkozó közös elképzelések kidolgozásához.

A miniszterelnök a hazai gazdaság helyzetéről beszélve kiemelte, hogy Magyarország sikeresen átvészelte a háború három évét. "Próbáltunk a kanyarban megelőzni", fogalmazott, utalva arra, hogy a nehézségeket próbáltuk előnyünkre fordítani, noha Európában senkinek sem sikerült hasonlóan. A kormányfő hangsúlyozta, hogy jelentős eredmény, hogy Magyarország nem süllyedt vissza, és versenyképességét tekintve nem került olyan kritikus helyzetbe, mint sok más európai ország.

"Most, hogy a háborúnak vége szakad, elérkezett az idő, hogy egy új kezdetbe fogjunk. Csak az tud igazi repülőrajtot venni, aki alapos felkészüléssel, szilárd alapokkal rendelkezik, bemelegített, és pontosan tudja, hol van a rajtkockája, valamint mikor zúg el a startpisztoly. Mi készen állunk, és 2025-re már a repülőrajtot is meg fogjuk tudni valósítani. Visszatér a békeidők politikája a háborús helyett, és újra elérjük majd a jelentős gazdasági eredményeket."

Határozottan kijelentette, hogy a háború 2025-re befejeződik, "vagy a béketárgyalások révén, vagy úgy, hogy az egyik érintett fél teljesen elpusztul."

Orbán Viktor az interjú során a magyar belpolitikai helyzetet elemezve hangsúlyozta, hogy a politikai diskurzusoknak érdemi, tényeken alapuló és lényeges témákról kell szólniuk. Kiemelte, hogy a viták intelligens keretek között, konkrét megoldásokat keresve zajlanak a legjobban. Ugyanakkor figyelmeztetett arra, hogy ha a közéleti párbeszédet az "agresszív hőbörgés" jellemzi, ahogyan azt az új ellenzéki stratégia tükrözi, az nemcsak hogy káros, hanem a társadalmi diskurzus színvonalát is jelentősen rontja.

"Brüsszelből most olyan megbízottakat jelöltek ki a leváltásunk érdekében, akik a saját fegyvernemüket választották. Készen állunk a küzdelemre velük" - hangsúlyozta, hozzátéve, hogy Magyarországnak meg kell őriznie uniós tagságát, és aktívan keresse az együttműködést Brüsszellel, de nem engedheti, hogy az uniós intézmények irányvonalát kövesse. Kiemelte, hogy a brüsszeli bürokrácia hatalmas és befolyásos, jelentős anyagi és technikai erőforrásokkal bír. Azok, akik eltérnek az általuk képviselt irányvonalaktól, folyamatosan küzdeniük kell szuverenitásuk megőrzéséért, és Magyarország ezt a harcot folytatja.

Related posts