Indonézia arra készül, hogy bevezesse a közösségi média használatának alsó korhatárát, ezzel próbálva szabályozni a fiatalok online aktivitását.


Indonézia a közeljövőben új szabályozást kíván bevezetni a közösségi média felhasználói korhatárának megállapítására, amelynek célja a gyermekek védelme – jelentette be a kommunikációs miniszter.

A javaslatok Ausztrália döntéseihez igazodnak, amely megtiltotta a 16 év alatti fiatalok számára a közösségi média használatát, és pénzbírsággal sújtja az olyan technológiai óriásokat, mint az Instagram és a Facebook tulajdonosa, valamint a TikTok, amennyiben nem biztosítják, hogy a gyermekek ne férhessenek hozzá platformjaikhoz. Meutya Hafid miniszter egyelőre nem árulta el, hogy Indonéziában milyen életkor lenne a megengedett minimum. Hétfő késő este tett nyilatkozata után, amely során a tervet Prabowo Subianto elnökkel egyeztette, újabb részletek várhatóak.

„Beszéltünk arról, miként biztosíthatjuk a gyerekek védelmét a digitális világban” – nyilatkozta egy videóban, amelyet az elnöki hivatal YouTube-csatornájára töltöttek fel. „Az elnök hangsúlyozta, hogy folytatnunk kell ezt a kezdeményezést. Nagyon érdeklik a részletek, hogy milyen módon fogjuk megvalósítani a gyermekek biztonságát a digitális térben” – tette hozzá.

A mintegy 280 millió lakosú Indonéziában az internet elterjedtsége tavaly elérte a 79,5%-ot az indonéziai internetszolgáltatók szövetségének 8700 fő megkérdezésével készült felmérése szerint. A felmérés szerint a 12 év alatti gyermekek 48%-a rendelkezik internet-hozzáféréssel, és a válaszadók egy része már ebben a korcsoportban használja a Facebookot, az Instagramot és a TikTokot. A felmérés szerint a "Z generáció", azaz a 12 és 27 év közötti korosztály körében az internet-penetráció 87%-os volt.

Related posts