Szegeden a szórakozóhelyek és kocsmák zárási ideje 22 vagy 23 óra között változhat.

A szegedi közgyűlés pénteki ülésén 96,9 milliárd forintos nettó főösszegű költségvetést fogadtak el. A rendeletet 21 közgyűlési tag támogatta, míg a Fidesz és a KDNP képviselői tartózkodtak a szavazástól. A politikai döntéshozók emellett több fontos ügyben is határoztak.
Kovács Tamás (Összefogás Szegedért) gazdasági alpolgármester a rendelet vitája során kifejtette, a költségvetés kétharmada működési, egyharmada önerős fejlesztési kiadás. Az önkormányzati feladatok ellátására érkező állami normatívák reálértéke gyorsuló ütemben csökken, a fizetendő - az adóerő-képesség alapján megállapított - szolidaritási hozzájárulás nagysága pedig a tavalyihoz képest több mint 741 millió forinttal, 5,11 milliárd forintra nőtt.
Az önkormányzat várakozásai szerint az iparűzési adóból 19,4 milliárd forint bevételre számítanak, míg az építmény- és telekadó összege 5,6 milliárdra rúg. A tervezett idegenforgalmi adóbevétel 380 millió forint körüli összeg lesz. Továbbá a parkolási díjakból származó bevételek várhatóan túllépik a kétmilliárd forintot, és az ingatlanértékesítésekből származó források elérhetik az 1,9 milliárd forintot.
Polner Eörs, a Fidesz közgyűlési frakcióvezetője kiemelte, hogy Szeged környékén jelentős infrastrukturális fejlesztések zajlanak kormányzati támogatás révén. Különösen fontos, hogy a Belvárosi híd felújítására kétmilliárd forintot biztosítanak. A frakcióvezető hangsúlyozta, hogy ezek a beruházások végső soron a szegedi lakosság javát szolgálják.
Binszki József (Összefogás Szegedért) várospolitikai alpolgármester javaslatára
Tavasztól kezdődően, bizonyos kivételekkel, új szabályozások lépnek életbe a vendéglátóhelyek és a szeszes italokat forgalmazó üzletek éjszakai nyitvatartására vonatkozóan.
Az ilyen üzletek és szórakozóhelyek csak állandó vagy ideiglenes engedéllyel üzemelhetnek 23 óra és reggel 6 óra között. A többlakásos épületekben, engedély nélkül, már 22 órakor zárniuk kell. Engedélyt csak azok a létesítmények kaphatnak, amelyek legalább fél évig panaszmentesen működtek. Az üzemeltetőknek emellett vállalniuk kell, hogy fenntartják az üzlet előtti közterület tisztaságát, és intézkedéseket hoznak a vendégek zavaró viselkedésének, valamint a közterületen történő alkoholfogyasztás csökkentésére.
A politikus úgy fogalmazott, minden kérelmet beadó vállalkozás meg fogja kapni az engedélyt, az előírásokat betartó cégek hosszú távon meg is tarthatják azt, korábban azonban az önkormányzatnak nem volt lehetősége fellépni a szabálytalankodókkal szemben.
Fülöp László (Fidesz) kifejezte elégedetlenségét azzal kapcsolatban, hogy a rendeletet anélkül fogadták el, hogy előzetes konzultációk vagy hatástanulmányok készültek volna. Hangsúlyozta, hogy a szabályozás következményeként üzletek és vendéglátóhelyek zárhatnak be, ami munkahelyek elvesztéséhez vezethet – tette hozzá.
A képviselők döntöttek a díszpolgári cím odaítéléséről is, az elismerést Vajda Júlia operaénekes veheti át Szeged napján, május 21-én.