Ten Hag nem kérte a játékost, míg Amorim számára a Manchester United legfontosabb szereplője lehet.


Bár a Manchester United szezonja nagyjából menthetetlennek tűnik, apró pozitívumokba kapaszkodhatnak a szurkolók: Rúben Amorim irányításával a csapat húzóemberévé lépett elő Amad Diallo, aki szárnyvédőként kezdett a portugál érkezésekor, majd többször magasabb pozícióba került, hogy valóban kihasználják az erényeit. Az Atalantától nagy pénzért érkezett Diallo sokáig kallódott a Unitednél, miközben jobbszélsőkből nagyon nagy hiány volt a csapatnál. Mi változott?

2020-ban egészen más időket élt a Manchester United: Ole Gunnar Solskjær volt a csapat kapitánya, a romantikus érzelmek még a legpragmatikusabb szurkolókat is magukkal ragadták. A klub ekkor egy 18 éves szélsőért 40 millió eurót fizetett az Atalantának, ami nem volt példa nélküli a Premier League csapatait tekintve. A Manchester United abban az időszakban bőkezűen költött a fiatal tehetségekre, remélve, hogy ezek az invesztíciók megtérülnek. Azonban ahhoz, hogy ez az üzlet a sikeresek sorába kerüljön, csaknem öt évnek kellett eltelnie.

Diallo egy igazán figyelemre méltó championshipes kölcsönjátékot követően (37 mérkőzés, 13 gól) tért vissza a Unitedhez, ahol Erik ten Hag vezetése alatt lehetősége nyílt arra, hogy megvillantsa kivételes tehetségét.

Bár Diallo nem riadt vissza a mélyvizektől, nem vált automatikusan kezdőjátékossá, miközben több figyelemre méltó teljesítménye révén felhívta magára a figyelmet. 2024 tavaszán, az FA Kupa negyeddöntőjében például az ő utolsó perces (119. perc) góljával búcsúztatta el a Liverpoolt, ezzel segítve csapatát a sorozat további menetelésében. A döntőben a Manchester Cityt 2-1-re legyőzve végül megnyerték a kupát.

Diallo bekerült a Manchester United ígéretes fiatal tehetségeinek körébe, olyan nevek mellett, mint Kobbie Mainoo és Alejandro Garnacho. Azonban Ten Hag nem igazán akarta bevetni a szélsőt, ami részben annak volt köszönhető, hogy Diallo többször is sérülésekkel küzdött. Például, amikor visszatért a Sunderlandtől, a nyári időszakban térdsérülést szenvedett, így csak decemberben tudott először pályára lépni a vörös ördögök színeiben. Amikor viszont egészséges volt, a holland tréner még mindig inkább Antonyt preferálta a jobb szélen.

Erik Ten Hag menesztésével új kihívások elé néz az elefántcsontparti labdarúgó, hiszen a holland edző utódja, Rúben Amorim világos és határozott elképzelésekkel érkezett a klubhoz. Amorim 3-4-3-as (vagy 3-4-2-1-es) taktikai felállása lehetőséget biztosított Diallo számára, aki a jobb oldali szárnyvédő szerepét öltötte magára, és teljesítményével sikerült bekerülnie a kezdőcsapatba. Diallo nem idegenkedik ettől a formációtól, hiszen az Atalantánál eltöltött időszakában Gian Piero Gasperini hasonló taktikai elemeket tanított neki, így könnyedén alkalmazkodik az új helyzethez.

Új pozíciójában egyensúlyban tudta tartani a támadó és védekező feladatait, az ellenfél játékosaira helyezett nyomásgyakorlása pedig messze csapattársai fölé helyezte.

Az idei angol bajnoki szezonban Diallo kiemelkedő teljesítményt nyújtott, hiszen senki más nem szerzett annyi labdát (23) nyomásgyakorlással az ellenfél térfelén, mint ő.

Követem a menedzser elképzelését. Nagyon sok nyomásgyakorlást követel, és amikor kell, 100 százalékosan megyek, és nem érdekel, hogy ki van ott, ki nincs

- A szélső kifejti saját szerepét, hangsúlyozva, hogy 2030-ig meghosszabbította szerződését a csapatnál, ami bizonyítja, hogy valóban kulcsfontosságú játékosként tekintenek rá a jövőbeli terveikben.

Related posts