Vadai Ágnes a miniszterelnöknek: egy különleges dakota közmondást kerestem Önnek, ami a disznótorral kapcsolatos | Demokrata

Vadai Ágnes, a DK politikusa, aggodalmát fejezte ki a miniszterelnöki évértékelők és parlamenti diskurzusok nézői számára, kijelentve, hogy a "veszélyességi pótlék" nem is olyan messze van. A politikus humorosan utalt arra, hogy a politikai események figyelése akár agyvérzés kockázatát is magában hordozhatja. „Míg Ön itt fantáziál, addig háborús bűnösök és populista jobboldali vezetők együttműködnek, hogy romba döntsék azt a világot, amely lehetővé tette Magyarország NATO- és EU-tagságát, valamint a demokrácia fenntartását, amit az elmúlt másfél évtizedben fokozatosan aláásnak” – fogalmazott. Szerinte a világban zajló események, különösen közép-európai szemszögből, aggasztóak, és aki ebben a helyzetben képes örömét lelni, az valójában a történelem és a valóság sötét oldalán találja magát.
A véleménye szerint a magyar jobboldal folyamatosan mások szolgálatába állt, és történelmi hibának titulálta, hogy az utóbbi 15 évben a magyar adófizetők pénzét is felhasználva eltávolították az országot a NATO és az Európai Unió öleléséből. Emellett hangsúlyozta, hogy nemcsak szurkoltak, hanem többször aktívan részt vettek az orosz érdekek előmozdításában, a magyarországi és transzatlanti kapcsolatok rovására.
Soha nem azt nézték, hogy kinek van igaza, hanem, hogy az adott pillanatban kit gondoltak erősebbnek és kitől várták a politikai vagy a személyes hasznot.
A magyar nép mindig is a hatalom csúcsán állók érdekei mellett találta magát, szemben a saját közössége érdekeivel. Itt vannak a bankok, a multinacionális vállalatok, a technológiai óriások, az olajipari cégek, az akkumulátor-gyártók, az ingatlanbefektetők és a végrehajtók – mindannyian egy oldalon állnak. Az elmúlt másfél évtizedben szinte korlátlanul éltek vissza a helyzettel, és ennek a miniszterelnök lett a de facto uralkodója – mondta. Ennek következményeként a kormányfő a legtehetősebb magyar emberré vált, míg a magyarok többsége a legszegényebb európai állampolgárként küzd a mindennapokért – tette hozzá.
Az orosz-ukrán konfliktus harmadik évfordulóján a kormány hozzáállását éles kritikával illette, hangsúlyozva, hogy kötelességük kiállni a gyengék, különösen az ukrán nép mellett ezekben a nehéz időkben. Szerinte a jelenlegi helyzet arra figyelmeztet, hogy az emberség és a baloldali eszmék iránti szolidaritás soha nem volt ennyire sürgető. Az emberek közötti összetartás most elengedhetetlen, és a közösségi felelősségvállalásra van szükség, hogy együtt tudjunk szembenézni a kihívásokkal.